Son Cubano

Kurs Regularny: Poniedziałek – godz. 20:20

Mówi się, że SON CUBANO to “romans pomiędzy afrykańskim bębnem i hiszpańską gitarą”. (“A love affair between the African drum and the Spanish guitar” Fernando Ortiz). SON to początkowo oczywiście styl muzyczny stworzony w latach 20-stych przez kubańskich muzyków i rozpowszechniony przez ich orkiestry, które narzucały również sposób jego tańczenia. Początkowy był tępiony przez władze w miejscach publicznych jako taniec niemoralny.

Kto w roli instruktorów / muzyków / mentorów?
Marek Jaworski – bębniarz, a w zasadzie człowiek orkiestra – zauroczony muzyką kubańską, do tego stopnia, że gra na każdym instrumencie tego gatunku… jednocześnie!

Ania Mazankiewicz – najpierw tancerka flamenco, później: sonu, salsy, tanga argentyńskiego i cały czas fascynatka historii muzyki kubańskiej.

Poznali się właśnie na kursie tańca SON CUBANO i tak już zostało. Tańczą go z dużą przyjemnością przy KAŻDEJ okazji oraz przy każdej okazji – chętnie dzielą się wiedzą z tej dziedziny. Muzycznie, tanecznie, instrumentalnie, historycznie. Najlepiej jak potrafią. Chcą zachęcać do słuchania i tańczenia Sonu, przekonując, że nie jest on aż tak trudny, kiedy się go bliżej pozna, za to bardzo wdzięczny i satysfakcjonujący. Ich zdaniem: Son wymaga cierpliwości i uważności, ale jest grzechu wart!

Ania Mazankiewicz-Jaworska - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Marek Jaworski - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków