Bachata

Kurs wystartował: 8.11, Czwartek – godz. 19.10

Bachata pierwotnie ewoluowała w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. To taniec bardzo zmysłowy, uczuciowy oraz kontaktowy, bazujący na prostych krokach oraz bodymovemencie. Nie ma w nim zbyt dużo skomplikowanych figur, a muzyka pozwala na swobodną interpretację. Warto nauczyć się bachaty, gdyż bardzo często towarzyszy ona salsie na imprezach latynoskich, oraz salsotekach.

Istnieje kilka odmian bachaty:

Bachata dominikańska – energiczna i rytmiczna odmiana bachaty, oparta na napięciach pomiędzy partnerami. Charakteryzuje się otwartą ramą oraz dużą ilością elementów footworkowych. To powoduje, że styl dominikański znacząco różni się od pozostałych stylów bachatowych. muzyka dominikańska jest znacznie szybsza niż muzyka stylu sensual.

Bachata „sensual” – najbardziej kontaktowy i liryczny rodzaj bachaty, tańczony głównie w pozycji bliskiej – zamkniętej. Relacja pomiędzy partnerami jest w tym stylu jest nadrzędna w stosunku do skomplikowanych kroczków i figur.

Bachatango – połączenie romantycznej bachaty oraz pasji i improwizacji tango. Kombinacja ponętnych figur, kopnięć, podnoszeń, zakrętów i długie przerwy w bardzo bliskim prowadzeniu nadają tej technice bardzo zmysłowy charakter. Niepowtarzalny klimat tego tańca wprowadza także muzyka, w której to do rytmicznej bachaty dodaje się tangowe akcenty.

Polecany strój: mogą być jeasny bądź dresy, panie często tańczą w leginsach ku uciesze panów; obuwie sportowe (preferowane przy stylu dominikańskim) bądź szpilki (preferowane przy stylu sensual oraz bachatango). Ważny aspektem z racji bliskości tańca jest higiena dlatego prosimy zwrócić na to uwagę przed zajęciami.

Mateusz Wykurz - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Dorota Chudzik - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Agnieszka Czarnecka - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Marcin Siu - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Aleksandra