West Coast Swing 28.04.2018

Wiosna w pełni, więc ruszamy z cyklem weekendowych warsztatów intensywnych! Na start idzie całkiem nowy w Sabrosie, świeżutki West Coast Swing!

Czym jest West Coast Swing?

WEST COAST SWING (WCS lub West) to taniec, który charakteryzuje duża elastyczność, uniwersalność oraz duża swoboda w improwizacji. W skrócie można powiedzieć że WCS możemy tańczyć:

  • do każdej muzyki,
  • na każdej imprezie,
  • z każdym ?

Nic nie eliminuje, by tańczyć Westa, ani brak partnera, ani wiek, ani predyspozycje. Liczy się dobra zabawa i taniec ?

West Coast Swing oparty jest przede wszystkim na dialogu między współpartnerami. Nie ma jednego zdecydowanego prowadzącego, oboje współpartnerów mogą stać się inicjatorami sposobu interpretowania utworu. Każdy taniec, niezależnie od doświadczenia i umiejętności jest tworzeniem unikatowego arcydzieła.

Z kim będą warsztaty?
Z najlepszymi jak wiadomo! Innych instruktorów w Sabrosie nie mamy ? Jako jedni z nielicznych w Polsce jako para tańczą na poziomie Advanced !!!

Agnieszka Filipowicz-Koniarz i Tomek Koniarz = Koniarze ?

“Swoją przygodę z tańcem zaczęliśmy w wieku przedszkolnym, ale wtedy jeszcze nie znając Westa ? West Coast Swing pojawił się w naszym życiu kilka lat temu i to troszkę z przypadku ☺. Dobrze jednak wiadomo, że przypadek nie istnieje ☺
Byliśmy jednymi z pierwszych, jak nie pierwszymi w Krakowie organizującymi regularne kursy, warsztaty i imprezy WCS. Od tego czasu zorganizowaliśmy wiele wydarzeń z polskimi i zagranicznymi topowymi instruktorami. Ukończyliśmy kurs dla instruktorów WCS, poświadczany międzynarodowym certyfikatem organizacji Global Professional Dance Instructors Association.

Co roku bierzemy udział w kilkunastu międzynarodowych eventach WCS – ciągle podnosząc swój poziom tańca i wiedzy. Niejednokrotnie, zajmując podium na turniejach Jack&Jill, staliśmy się rozpoznawalnymi tancerzami Westa w Polsce, Europie i nieco poza nią. Obecnie tańczymy na poziomie Advanced, jako bardzo nieliczni w polskim westowym community . To co nas wyróżnia to przede wszystkim wysoki poziom techniki tańca, własny styl i musicality.

Co jednak uwielbiamy w Weście „the most”?
Różnorodność, wolność i improwizację! Każdy w parze może wyrazić się po swojemu, jednocześnie drugą stronę zachęcając do poznania swojej bajki. Dotychczas to jeden z niewielu tańców, który pozwolił nam na faktyczną taneczną niewerbalną rozmowę.

West to nie tylko taniec, to wspaniała przygoda wśród międzynarodowej otwartej społeczności.”

Harmonogram:
11.00 – 14.20 warsztaty obejmujące 1 poziom WCS czyli 3h tańczenia z drobnymi przerwami ?

Koszt warsztatów:
60 zł = 3h
dla osób z kartą Multisport koszt warsztatów – 30 zł

zapisy: sabrosa.studio@gmail.com