Salsa LA

Kurs wystartował: Piątek 16.11, godz. 19.10

Salsa LA – styl salsy liniowej tańczony „na 1”, stworzony pierwotnie głównie z myślą o występach scenicznych. W Salsie liniowej (Cross-body), wszystkie figury wykonywane są w jednej linii. Jedyna możliwa zmiana kierunku tańca to dokładnie 180° i następuje poprzez wykonanie podstawowej figury tego stylu: Cross Body Lead. Jest to styl bardzo widowiskowy i szybki; cechuje go duża częstotliwość występowania wielokrotnych obrotów tzw. (spinów), elementów typu butterfly (eksponowanie partnerki) jak i występowanie elementów shines oraz akrobatycznych.Technika tego tańca jest bardzo intuicyjna, co powoduje, że można cieszyć się nim już od pierwszych zajęć, a jego zgłębianie stanowi niezwykłą przygodę.

W Salsa Sabrosa styl LA jest przekazywany kursantom od ponad 10 lat przez jednych z najlepszych reprezentantów tego tańca w Polsce czyli Gosię Kulpę oraz Grzegorza Przetockiego. Formacja Salsa Sabrosa w tym stylu wielokrotnie prezentowała się na największych festiwalach m.n.: Berlin Salsa Congres, Warsaw Salsa Festiwal.

Polecany strój: nie krępujący ruchów, obuwie najlepiej wygodne (adidasy lub sneakersy), paniom polecamy zabranie butów na obcasie (nie muszą być profesjonalne – taneczne, na początek wystarczą po prostu zwykłe buty)

Grzegorz Przetocki - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Izabela Łuckoś - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków
Agnieszka Czarnecka - instruktor tańca w Salsa Sabrosa Dance Studio - Kraków