Kursy

Harmonogram

Kizomba

Kursy regularne: wtorki i czwartki od 18.00

Taniec emocji i zmysłów czyli kizomba, która przywędrowała do nas z Angolii, podbiła już serca europejczyków i pomału zdobywa także te polskie. Jedyna i niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się tego stylu od najlepszych instruktorów, pełnych pasji i zaangażowania a z drugiej strony ciągle się rozwijających na polskich i zagranicznych festiwalach.

Kizomba to styl  tańca wywodzący się z Angolii. W piosenkach, śpiewanych głównie w języku portugalskim, delikatna, romantyczna nuta przeplata się z rytmami afrykańskimi. Kizombę tańczy się w zmysłowy, delikatny sposób, w bliskim trzymaniu partnerów. Taniec swą postawą nawiązuje do tanga, gdyż to po nim odziedziczył sztywną ramę oraz nieruchomy tors.
Kurs kizomby jest dedykowany wszystkim, którzy szukają w tańcu bliskości oraz przyjemności wspólnego bycia i zatopienia się w muzyce.

Polecany strój: wygodny; obuwie do wyboru na płaskiej podeszwie (adidasy, sneakersy) a paniom polecamy obcasy (nawet te najmniejsze). Ważny aspektem z racji bliskości tańca jest higiena dlatego prosimy zwrócić na to uwagę przed zajęciami.