Warsztaty Son cubano para todos

S.O.S. to jak wiemy: międzynarodowy sygnał w alfabecie Morse’a oznaczający wezwanie o pomoc. ALE jest to również radosny sygnał w świat salsowy, że Sabrosa ruszyła SON CUBANO na ratunek i z wielką energią zaangażowała się w jego reaktywację! Hura! Jest to piękny gatunek muzyki i tańca… a do tego – najbardziej kubański z kubańskich! 🙂 Warto go znać, chociaż w podstawowej wersji, aby móc w pełni korzystać z bogactw kubańskiej kultury! 🙂

Zapraszamy Was na drugą edycję Warsztatów Son Cubano z Jaworskimi, które w zeszłym roku ucieszyły się Waszym zainteresowaniem, za co jesteśmy bardzo wdzięczni!

Na sobotnie spotkanie zapraszamy zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z Son Cubano, jak i te, które już są z nim zaprzyjaźnione, bo jak wiemy i takich Soneros w Krakowie nie brakuje! 🙂
Jednym słowem – popołudnie PARA TODOS!

Dokładając wielkich starań, aby warsztaty były ciekawe i rozwijające dla wszystkich proponujemy następujący harmonogram:

S 11:00- 12:30 – Spróbuj czegoś nowego: podstawy Son Cubano (jak zorientować się w rytmie, jakie instrumenty grają, podstawowe rytmy i kroki w SON, gdzie jest „dwa”)

O 12:45 – 14:15 – Objęcie jako kwintesencja tańca (jak obejmować się w tańcu aby było zarówno przyjemnie jak i wyraźnie, ćwiczenia na prowadzenie, ćwiczenia na podążanie, podstawowe i charakterystyczne dla Son Cubano figury w parze)

przerwa obiadowa w czasie, której wyświetlimy film o korzeniach SON Cubano (inny niż ostatnio!)

UWAGA
Macie możliwość zamówienia obiadu z dowozem do Sabrosy i zjedzenia podczas oglądania filmu ♥
Zamówienia skladacie / rozliczacie się z nich sami, będąc już w Studio ( najlepiej z jednej restauracji by uniknąć kilkakrotnego przerywania filmu), przed rozpoczęciem warsztatów by gotowe posiłki dotarły na przerwe obiadową.

S 15:15 – 17:15 – Smaczki Son Cubano dla tańczących – czyli nie tylko Tornillo (szybka powtórka elementów charakterystycznych, figury ponad podstawowe, zabawy z podmianą nogi i obiecane tornillo