Miesięczne wyzwanie jogowe – 12.07

Dobra, przyszły wakacje i ładna pogoda więc trzeba korzystać z pięknych i słonecznych poranków! Specjalnie dla was podczas wakacji uruchamiamy jogowe czwartki czyli 2 godziny zajęć jogi dla osób początkujących.

I teraz mamy opcję dla rannych ptaszków i zarobionych ludzi czyli poranna JOGA flow 7.30

Joga flow nazywana również „taneczną”, ponieważ poszczególne sekwencje przypominają małe choreografie, w których ćwiczący płynnie przechodzą od jednej do drugiej figury. Podczas ćwiczeń mniej liczy się dokładność w wykonywaniu asan, a bardziej umiejętne łączenie ich w ciąg energicznych ruchów. Całość wykonywanych ćwiczeń bazuje na oddechu i każdy wykonuje je w swoim własnym tempie.

Dla śpiochów, letnich leniuchów, tych którzy nie mogą spać w nocy i odsypiają rano – opcja późniejsza czyli
* 9.30 – power joga = wzmocnienie ciała, koncentracja i elastyczność

Power jogę charakteryzują następujące elementy:
– ćwiczenia (asany) z własnym ciężarem ciała;
– mocny oddech, który wyznacza rytm treningu i określa czas trwania w jednej pozycji (najczęściej jedna asana nie trwa dłużej niż 5 oddechów);
– szybkie i płynne przejścia między asanami;
– wplatanie w sekwencje ruchów ćwiczeń pilatesowych i fitnessowych

Jak sama nazwa mówi (Power- siła) ma wyrazić energiczność i wigor tego stylu jogi. W rzeczywistości powstał on na bazie fitnessu i asztanga jogi, zbliżając się jednocześnie do stylu Vinyasa Yoga. Termin wszedł do powszechnego użycia w na początku lat 90-tych, był to w pewnym sensie ukłon w stronę Zachodu, aby uczynić asztanga jogę bardziej przystępną dla osób które nigdy nie miały jeszcze z nią do czynienia. Duży nacisk kładzie się na wzmacnianie ciała i poprawę elastyczności.

Oba kursy trwają miesiąc – od 12.07 – 2.08 w każdy czwartek. Deklaracje udziału w wybranym kursie prosimy przesyłać na adres: sabrosa.studio@gmail.com

Cennik:
– karta Multisport (bez dopłat)
– karnet miesięczny na 1 kurs 80 zł
– karnet miesięczny na 2 kursy 139 zł

Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie Dagmara Misiura.

* w szkole dostępne są maty, można zaopatrzyć się także w wodę oraz lekkie śniadanie 🙂 Oczywiście zjeść można także w jednej z sąsiedzkich knajpek na Dolne Młyny 10.