Kursy

Harmonogram

Bachata od podstaw

Specjalnie dla Was ruszamy ze świeżutkim kursem Bachaty OD PODSTAW! Zajęcia dedykowane są dla osób, które chcą postawić swoje pierwsze, taneczne kroki w świecie bachaty lub odświeżyć podstawy tego stylu.

Co to jest BACHATA?

BACHATA to wyjątkowo przyjemny taniec, kojarzony najczęściej z uczuciem namiętności. Ten styl, może mieć charakter radosny, a także bardzo zmysłowy. To wszystko sprawia, że jest wiele swobody w interpretacji ruchu, muzyki, a co za tym idzie niekończąca się przyjemność zabawy!

Jeśli szukasz przygody (uwaga, niewykluczone, że przygoda nagle okaże się być całym Twoim życiem!), chcesz poznać masę młodych, pozytywnie zakręconych ludzi, a co najważniejsze nauczyć się techniki, która pozwoli nabrać Ci pewności siebie i dzięki której odnajdziesz się na każdej imprezie tanecznej, nie mogłeś lepiej trafić!

Gdzie? W samym centrum Krakowa na Dolne Młyny 10!
Kiedy? 4.06.2019 godz.

Kursy

Harmonogram

Bachata

Kurs wystartował: 8.11 czwartek 19.10

Bachata pierwotnie ewoluowała w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. To taniec bardzo zmysłowy, uczuciowy oraz kontaktowy, bazujący na prostych krokach oraz bodymovemencie. Nie ma w nim zbyt dużo skomplikowanych figur, a muzyka pozwala na swobodną interpretację. Warto nauczyć się bachaty, gdyż bardzo często towarzyszy ona salsie na imprezach latynoskich, oraz salsotekach.

Istnieje kilka odmian bachaty:
Bachata dominikańska – energiczna i rytmiczna odmiana bachaty,  oparta na napięciach pomiędzy partnerami. Charakteryzuje się otwartą ramą oraz dużą ilością elementów footworkowych. To powoduje, że styl dominikański znacząco różni się od pozostałych stylów bachatowych. muzyka dominikańska jest znacznie szybsza niż muzyka stylu sensual.

Bachata „sensual” – najbardziej kontaktowy i liryczny rodzaj bachaty, tańczony głównie w pozycji bliskiej – zamkniętej. Relacja pomiędzy partnerami jest w tym stylu jest nadrzędna w stosunku do skomplikowanych kroczków i figur.

Bachatango – połączenie romantycznej bachaty oraz pasji i improwizacji tango. Kombinacja ponętnych figur, kopnięć, podnoszeń, zakrętów i długie przerwy w bardzo bliskim prowadzeniu nadają tej technice bardzo zmysłowy charakter. Niepowtarzalny klimat tego tańca wprowadza także muzyka, w której to do rytmicznej bachaty dodaje się tangowe akcenty.

Polecany strój: mogą być jeasny bądź dresy, panie często tańczą w leginsach ku uciesze panów; obuwie sportowe (preferowane przy stylu dominikańskim) bądź szpilki (preferowane przy stylu sensual oraz bachatango). Ważny aspektem z racji bliskości tańca jest higiena dlatego prosimy zwrócić na to uwagę przed zajęciami.